KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlık Temsilcisi Eğitim Seminerlerinin İkincisi için Antalya’da Buluşuyoruz

2863 Sayılı “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu”nun 48. maddesi gereğince, Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile gerçekleştirilen arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına, Bakanlık adına katılacak “Temsilci” ve “Yetkili Uzman” görevlendirme çalışmaları kapsamında gruplar halinde planlanan 2014 yılı eğitim seminerleri  kapsamında yapılan ilk grup eğitim programı İzmir/Urla’da Ankara Üniversitesi Sualtı Araştırma  Merkezi (ANKÜSAM) ve Limantepe Kazıevi yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir.
 
Söz konusu eğitim programları kapsamında ikinci grup için eğitim programı 24-25 Kasım 2014 tarihlerinde 19 ayrı Müze Müdürlüğünden toplam 32 personelimizin katılımı ile Antalya’da gerçekleştirilecektir.
 
İzmir’de gerçekleştirilen eğitim semineri ile birlikte iki grup halinde 2014 yılında toplam 65 personelimize ilk defa Bakanlık Temsilciliği Eğitim Semineri verilmesi planlanmış olup bunun dışında daha önce eğitim almış, kazı ve araştırmalara Temsilci olarak katılmış personelimize yönelik olarak da Eğitim Seminerlerinin gerçekleştirilmesi planlanmıştır.