KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Amorium Kazı Çalışmaları, Geçmişi, Geleceği ve Envanteri Paneli Yapıldı

Emirdağlılar Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen “Uluslararası Amorium Kazı Çalışmaları, Geçmişi, Geleceği ve Envanteri Paneli” 24.06.2014 tarihinde Eskişehir İlinde, Eskişehir Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
 
Emirdağlılar Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Emirdağ Kaymakamı tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlayan panele, Amorium Antik Kenti .kazıları bilimsel danışmanı ve kazı başkan adayı Doç.Dr. Zeliha DEMİREL GÖKALP, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Bölge Temsilcisi Akın ÇAMOĞLU, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Araş. Gör. Dr. Barış SEYHAN ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü uzmanı Şeniz ALTUNEL tarafından da katılım sağlandı.
 
Konuşmacılar tarafından Amorium Antik Kenti’nin tarihçesi, bugüne kadar kentte yapılan kazı çalışmaları, önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan kazı ve restorasyon çalışmaları, kentin turizme katkısı, ulusal ve uluslararası platformlarda nasıl tanıtılabileceği konularında bilgiler verildi.