KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

5225 Sayılı Kanun Kapsamında Tahsisi Yapılan Taşınmazlar

Cer Modern

Ankara İli, Altındağ İlçesinde bulunan tarihi Cer Atölyeleri, “Cer Modern” adı altında TARGET Dış Ticaret Turizm Ltd. Şti. tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.

Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı Müzesi

Ankara İli, Altındağ İlçesinde bulunan taşınmaz, “Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı Müzesi” adı altında Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.

Evvel Zaman Kültür Evi

Rize İli, Merkez İlçesinde bulunan taşınmaz, “Evvel Zaman Kültür Evi” adı altında; Evvel Zaman Turizm İşletmeleri Organizasyon Tanıtım ve Reklamcılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.

 

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi

Mardin İli, Artuklu İlçesinde bulunan taşınmaz, “Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi” adı altında;  Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.

 

Hakkari Kayme Sarayı

Hakkari İli, Şemdinli İlçesi, Bağlar Köyü, 102 ada, 65 parselde kayıtlı taşınmaz, Seyyid Taha Nehri Hakkari Hazretleri Eğitim ve Kültür Derneği tarafından “müze” olarak işletilmektediran taşınmaz, “Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi” adı altında;  Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.