KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mayıs Müzeler Günü Kapsamında Düzenlenen "Haydi Gençler Müzeye" Temalı Etkinlik

Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğümüz ile 09 Nisan 2013 tarihinde yapılan toplantıda verilen talimat gereği maddi imkanı olmayan öğrencilerin de TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı ve DÖSİMM’in katkılarıyla müzelerimizi ziyaret etmeleri için çalışmalara başlanmıştır.
 
 “Müzeler Haftası” içerisinde bir “İstanbul Turu” (rehberler eşliğinde şehir turu, yemekli tekne turu, Sarı Köşkü ziyaret ve yemek) ve bu kapsamda müzelerimizi ziyaret edecek Diyarbakır’dan 38, Mardin’den 17, Urfa’dan 16 ve Van’dan 16 öğrencimiz öğretmenleri ile birlikte 21 Mayıs akşam yemeğinde Lütfi Kırdar Borsa Restaurant’ta bir araya gelecektir. Söz konusu yemekte Sayın Bakan Yardımcımız, TÜRSAB Başkanı ve DÖSİMM Merkez Müdürümüzün ve birer il temsilcisinin konuşma yapması planlanmaktadır.
 
20 Mayıs’ta Mardin’den, 21 Mayıs’ta Diyarbakır, Şanlıurfa ve Van’dan gelecek olan gençlerimiz 22 Mayıs’ta Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Müzesi ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ni ziyaret edecek, bir yemekli tekne turuna katılacak ve öğrencilerimize içerisinde Müzekart, fotoğraf makinası, İstanbul kitapçığı, program ve tanıtma kartları bulunan birer “kit” ile çeşitli hediyeler verilecektir. Ziyaretleri sonrasında tekrar uçakla şehirlerine uğurlanacaklardır.