KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli bir uluslararası etkinliktir. Bu yıl 30 Nisan-6 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin her yıl gelişerek düzenlenmesini teminen yurtiçi ve yurtdışında duyurulmasına büyük önem atfedilmektedir.

Bakanlığımızın da paydaşı olduğu, bu yıl teknoloji yarışmaları arasında düzenlenecek olan 'Turizm Teknolojileri Yarışması', dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te üçüncü kez yerini almıştır.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen gösterilere, aktivitelere ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup herkese açık olacaktır. Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/tr  adresinden ulaşılabilmektedir.

Bakanlığımız anılan etkinliğin ve etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek yarışmaların yurtiçi ve yurtdışında duyurulması adına görev üstlenmiş olup söz konusu festivalin paydaşları arasında yer almaktadır.

Türkçe Basın Kitine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.
https://bulut.ktb.gov.tr/app/tr-TR/Dosya/Paylas/KTB/88019457-aebf-4e72-8661-2bd7e416544a

İngilizce Basın Kitine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.