Antalya’da 02 Nisan Tarihinde Temel Sikke Eğitimi Başladı
Antalya’da 02 Nisan Tarihinde Temel Sikke Eğitimi Başladı
Bakanlığımız Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Koç Üniversitesi Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi işbirliğinde Antalya’da 02-07 Nisan 2018 tarihlerinde “Temel Sikke Eğitimi” düzenlenmiştir. 02 Nisan tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Yalçın KURT tarafından eğitim programının açılışı gerçekleştirilmiştir.
Müze Müdürlüklerinden 20 uzmanın katılımı ile 6 gün boyunca sikke ile ilgili teorik bilgiler ve uygulamalı çalışmalar yapılarak farklı dönemlere ait sikkelere ilişkin ayrıntılı bilgiler edinilecektir.
![SikkeEğitimi01.jpg SikkeEğitimi01.jpg](/Resim/243906,sikkeegitimi01jpg.png?0)
![SikkeEğitimi02.jpg SikkeEğitimi02.jpg](/Resim/243907,sikkeegitimi02jpg.png?0)