KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlık Temsilciliği 2017 Yılı Eğitim Seminerleri Tamamlandı

2863 Sayılı Kanun’un 48. maddesi gereğince, yurt çapında Bakanlığımız izinleri ile gerçekleştirilen arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına, Bakanlığımız adına katılacak uzman personele yönelik olarak gruplar halinde planlanan 2017 yılı eğitim seminerleri kapsamında ICOM Türkiye Milli Komitesi’nin desteğiyle planlanan 2 grup eğitim programının ikincisi de 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Ülkemizin değişik illerinde, Bakanlığımıza bağlı Müze Müdürlükleri ve Koruma Bölge Kurulu Müdürlüklerinde görevli 43 uzman personelin katılımının gerçekleştiği eğitim programı kapsamında, kazı ve araştırmalara Bakanlık Temsilcisi olarak görevlendirilecek uzman personelimizin ilgili mevzuat kapsamındaki görev, yetki ve sorumlulukları ele alındı.

Söz konusu eğitim çalışmalarına, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Vekili Melik AYAZ ile birlikte, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Stratonikeia-Lagina kazıları başkanı Prof. Dr. Bilal SÖĞÜT tarafından da katılım sağlanarak deneyim, tecrübe ve önerileri konusunda paylaşımlarda bulunuldu.

Kazı çalışmalarındaki mali konular hakkında bilgilendirmelerin de yapıldığı iki grup eğitim seminerine 2017 yılında toplam 83 uzman personel katıldı. Eğitim programlarına 2018 yılında da devam edilmesi planlanıyor.


  • Temsilci Eğitim Semineri (2).jpg
  • Temsilci Eğitim Semineri (4).jpg
  • Temsilci Eğitim Semineri Katılım Belgesi Takdimi.jpg
  • Temsilci Eğitim Semineri (1).jpg