KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2016 Yılı Bakanlık Temsilciliği Seminerlerinin İkinci Grup Eğitimi Antalya'da Yapıldı

2863 Sayılı Kanun’un 48. maddesi gereğince, yurt çapında Bakanlığımız izinleri ile gerçekleştirilen arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına, Bakanlığımız adına katılacak uzman personele yönelik olarak gruplar halinde planlanan 2016 yılı eğitim seminerlerinin ikincisi Antalya’da gerçekleştirildi.
Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Vekili Melik AYAZ’ın açılış konuşmalarıyla başlayan ve 5-6 Aralık 2016 tarihlerinde iki gün süren eğitim programı kapsamında, 40 uzman personele Bakanlık Temsilciliği seminerleri verildi.
İCOM Türkiye Milli Komitesi Başkanlığı’nın maddi destekleriyle gerçekleştirilen eğitim programında, Smyrna Antik Kenti Kazıları Başkanı Yrd. Doç. Dr. Akın ERSOY tarafından da mesleki deneyimler konusunda katılımcılarla paylaşımlarda bulunuldu.
Bakanlık Temsilciliği seminerleri yanında, genel müzecilik konuları ve mali mevzuat hakkındaki konularda da paylaşımlarda bulunulan eğitim programı sonunda katılımcılarla birlikte Perge Antik Kenti ve Antalya Müzesine bir gezi de düzenlendi.
2016 yılı eğitim programlarının üçüncüsünün yine Antalya’da 19-20 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.


  • AntalyaBTSeminer01.JPG
  • AntalyaBTSeminer02.JPG
  • AntalyaBTSeminer03.JPG
  • AntalyaBTSeminer04.JPG
  • AntalyaBTSeminer05.JPG
  • AntalyaBTSeminer06.JPG