KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

5225 Sayılı Kanun Kapsamında Tahsisi Yapılan Taşınmazlar

 


Cer Modern

 

 

 

Ankara İli, Altındağ İlçesinde bulunan 7559 ada, 7 parselde yer alan tarihi Cer Atölyeleri, “Cer Modern” adı altında TÜRSAB Kültür Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletmeye açılmıştır.

 


Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı Müzesi

 

  

 

Ankara İli, Altındağ İlçesinde, 448 ada 44 parsel numarasında bulunan taşınmazın “Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı Müzesi” adı altında Yüksel Erimtan Kültür ve Sanat Vakfı tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmek üzere inşaat çalışmaları devam etmekte olup; müzenin 2014 yılı sonuna doğru açılması beklenmektedir.

 

 

 

Evvel Zaman Kültür Evi

 

  

 

Rize İli, Merkez İlçesinde, 1 pafta, 91 ada, 2 parselde bulunan taşınmaz “Evvel Zaman Kültür Evi” adı altında; Evvel Zaman Turizm İşletmeleri Organizasyon Tanıtım ve Reklamcılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.

 

 Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi

Sakıpsabancımardinkentmüzesi01.jpg  Sakıpsabancımardinkentmüzesi02.jpg

Mardin İli, Artuklu İlçesi, Gül Mah. 134 ada, 6 parselde yer alan taşınmaz “Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi” adı altında;  Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından “kültürel amaçlı özel tesis” olarak işletilmektedir.